E hét szerdáján rendezték meg a Honvéd SE és az ELTE-TK együttes versenyének harmadik futamát Budapesten, ahol az első futamhoz képest ismét 1500 méteres számokat indítottak. Az első héthez képest változás volt, hogy most három salgótarjáni futó is részt vett a megmérettetésben. A nagy szélben a két junior fiú közül Pelyhe Dánielnek (Salgótarjáni Atlétikai Club) sikerült kevésbé a verseny, ugyanis ki kellett állnia, míg Molnár Dániel (Garancia Salgótarján) egy másodperccel maradt el egyéni legjobbjától és 4:13,4-es időeredménnyel ötödikként zárt.

Az utánpótláskorú Papp Ildikó (SAC) is megközelítette saját rekordját, mely a második helyet jelentette számára. A junior Európa bajnok duatlonista korábban részt vett Pest megye nyílt korcsoportos bajnokságán is, ahol szintén 1500 méteren állt rajthoz, de ott csak 4:48-as időt tudott futni, mert nem volt kivel futnia, hiszen a többiek csak helyezésre mentek. A jövő szerdán 3000 méteres versenyeket rendeznek, ami fontos felkészülési állomás lesz az őszi kismaratoni bajnokságra.