Az újesztendő első napjaiban megválasztották Nógrád megye és Salgótarján legeredményesebb sportolóit, illetve csapatait. Akárcsak tavaly, a megye és a megyeszékhely legjobbjai ezúttal is egy közös bálon vehetik majd át elismeréseiket és ünnepelhetik maguk, illetve társaik 2003-as eredményeit. Salgótarján nyolcadik alkalommal jutalmazza legjobbjait, az öttagú ítészbizottság néhány kategóriában nagyon könnyen (felnőtt férfi, felnőtt női, ifjúsági leány) hozta meg döntését, a csapatversenyben azonban hosszas vita után döntöttek.

A felnőtt nőknél Papp Ildikó duatlonos (Salgótarjáni Triatlon Klub) vitte el a pálmát, a világbajnokságon 17., az országos bajnokságon, rövid távon és sprintben harmadik volt. A férfiaknál Varga Attila vadászíjászt (Skorpió SE Salgótarján) találták a legeredményesebbnek, aki kétszeres Európa bajnok volt tavaly, a GP-sorozatot megnyerte, az ob-n pedig másodikként zárt.

Az ifjúsági leányoknál Koós Diána tájékozódási futó (Dornyai SE Salgótarján) toronymagasan nyerte kategóriáját, diákolimpiai bajnok, az egyéni ob-n második, az ifjúsági Európa bajnokságon pedig 29. volt 2003-ban. A fiúknál megosztott első helyet adnak ki. Miklós Péter atléta (Salgótarjáni Atlétikai Club) és Pelyhe Dániel tájékozódási futó (Dornyai SE Salgótarján) közül nem kívántak tovább rangsorolni. Miklós fedett pályán, 60 méteren és szabadtéren, 100 méteren lett bajnok, míg a pálya ob százas számán másodikként futott be. Pelyhe megnyerte a hosszú távú bajnokságot, harmadik lett a Spartacus Kupa Világranglista versenyen, Ausztriában hasonló versenyen ötödikként zárt.

A csapatoknál az NB I/B-s Háromkő KC férfi kézilabda együttesét és a Salgótarjáni Városi Rádióklubot szintén megosztott első hellyel díjazták. Előbbi újoncként megkapaszkodott a második osztályban, ahol jelenleg a második, utóbbi rövidhullámú magyar bajnoki címe mellett az Európa és a világbajnokságon is ezüstérmet szerzett. Különdíjat kap az év közben Egerbe költözött Fekete Sasok férfi kosárlabda együttes, a Salgótarjáni Sportlövő Klub magyar bajnok utánpótlás együttese és a Skorpió SE NB I-es női futsalcsapata. Ugyancsak külön elismerést vehet át Venyercsán László (SAC), aki a transzplantáltak világjátékáról újfent aranyérmekkel tért haza, illetve Kovács Károly veterán atléta, aki az Európa játékokon szerepelt sikerrel.

A tavaly először átadott Év Szponzora elismerést ismét a két kézilabda csapatot is működtető Háromkő Takarékszövetkezetnek ítélték oda.