Még az időjárás is a résztvevők mellé állt a szombat délelőtt megrendezett Samsung futófesztiválon, hiszen verőfényes napsütésben teljesíthette mindenki a majd négy kilométeres távot Salgótarjánban. A megyeszékhelyeken országszerte megrendezett versenyen sohasem az időeredmények javítása és a versenyszabályok szigorú betartása volt a cél, hanem az, hogy minél több sportkedvelőt megmozgasson, és családostul vigye az utcára az embereket. Így természetesen idén sem maradhattak el korai rajtolók, akik már a 11 órai rajt előtt elindultak a tóstrandi indulóhelyről az egyszerű népszerűség elérése érdekében. A becsületes futók Puszta Béla polgármester rajtlövésére vághattak neki a nagy futásnak. Minden korosztály képviselte magát az egészen fiataloktól az idősebbekig.

Az idén is nagy számú futócsapatból a leggyorsabbnak mindössze alig 12 percre volt szükségük, hogy teljesítsék a távot, amelynek végállomása a Fő téren volt. A Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) versenyzőinek feküdt legjobban a pálya, hiszen a férfiaknál és a nőknél is ezen egyesület sportolói alkották az élmezőnyt. A Samsung-futást idén Kadlót Zoltán (SAC) nyerte 11:43 perces idővel, tőle mindössze alig három másodperccel maradt le a második helyezett Langer Olivér (SAC), míg a harmadik az ifjú Molnár Dániel (Garancia Salgótarján) lett 12:28-cal.

A nőknél Papp Ildikó (SAC) 13:51 perces időeredményét a többi hölgy csak messziről figyelhette, hiszen a második helyen beérkezett Molnár Nikolettának (SAC) is 16:07 percre volt szüksége a célba érkezéshez. A nőknél a harmadik Vincze Barbara 16:30 körüli eredményére is büszke lehet. Ők mindannyian díszes serleggel távozhattak, de akik nem értek el ilyen kiváló eredményeket, azokat is kárpótolta a szokásos Samsung-póló. A legnyugodtabban futók számára is durván negyven perc elég volt, hogy elérjék a városközpontot.

A célban aztán mindenki kivívta magának a jogot arra, hogy részt vegyen az ilyenkor szokásos tombolahúzáson, ahol idén három értékes Samsung mobiltelefont sorsoltak ki és az előző évekkel ellentétben most minden sorsolás elsőre eredményes volt. A három szerencsésnek (Jancsár Sándornak, Torák Evelinnek és Molnár Gábornak) Puszta Béla és Balla Árpád adta át a díjakat. Az iskolák versenyének eredményeit csak később hozzák nyilvánosságra, hiszen kell egy kis idő, hogy a majd kétezer résztvevő rajtszelvényét összeszámolják.