Kosárlabda, NB I/B Piros csoport, férfiak. KNC-Fekete Sasok – Hódmezővásárhely 91-78 (18-22, 30-20, 25-9, 18-27), Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Bognár, Gorka. KNC-Fekete Sasok: Major G. (9), Tiba (14), Ughy (37), Czakó (12), Kis S. (10). Csere: Kiss K. (5), Soós (2), Szabó Z., Kelemen (2). Edző: Laczkó Sándor. Hódmezővásárhelyi KSK: Kováts R. (15), Parády (26), Elek (2), Jáhni (11), Buzás (8). Csere: Utasi (9), Bartucz (2), Szabó A., Csorba (5). Vezető edző: Valaczky Győző. Edző: Polányi Géza. Kipontozódott: Czakó a 33., Major a 37. percben. Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-4, 9. perc: 17-15, 13. perc: 26-26, 18. perc: 41-40, 25. perc: 60-50, 29. perc: 73-50, 32. perc: 75-55, 38. perc: 87-70.

Igazi presztízscsata helyszíne volt szombaton este a Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, ahol az ex-vásárhelyi Ughyt és Kis Sándort is a soraikban tudó Fekete Sasok a Valaczkay Győző vezette Hódmezővásárhelyi KSK együttesét fogadták. Az egykor Tarjánban is sikeresen tevékenykedő trénernek a rutinos irányító, Borbáth hiányzása okozott gondot, a hazaiaknál viszont mindenki – illetve majdnem mindenki, hiszen Czibere Zoltánnak továbbra sincs rendben az igazolása -, vállalta a játékot, így Laczkó Sándor megszokott kezdő ötösét küldhette pályára.

Tiba nyitó kosarára Kováts felelt, majd Ughy hárompontosával került ismét előnybe a házigazda. A tarjániak fiatal irányítójának játéka vírusos betegsége miatt erősen kérdéses volt a találkozó előtt, azonban őt nem olyan fából faragták, hogy egy kis láz távol tartsa a számára kétszeresen is fontos mérkőzéstől. Sőt, a következő két támadásból szerzett újabb öt pontjával nyomatékosította, hogy betegség ide vagy oda, lehet rá számítani. Társai viszont a mérkőzés elején nem igazán találták a kosár felé vezető utat, így a komótosan támadgató vendégek rendre egyenlíteni tudtak. Alacsony színvonalú játékkal teltek a percek, elkapkodott dobások, technikai hibák tömkelege borzolta a nézők idegeit. A játékrész utolsó percében a Sasok gyenge büntetőzését (1/6) kihasználva a vásárhelyiek Parády kosaraival négypontos vezetést szereztek. A második negyed elején felzárkóztak a hazaiak, de Jáhninak és Parádynak minden Sas-találatra volt válasza, így továbbra is vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Tarjáni oldalon, Ughy vállalta magára a pontgyáros szerepkörét és fergeteges triplákkal, valamint villámgyors betörések után szerzett kosarakkal tologatta előre, a csapat döcögő szekerét. Egymás hibáiból éltek ebben az időszakban az együttesek, egyik fél sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. A játékrész végén aztán három kivédekezett vendégtámadás és az azokból indított gyors kontra akciók sikeres befejezése, elegendő volt ahhoz, hogy a Sasok hatpontos vezetéssel térjenek pihenőre.

Fordulás után a védekezésben nagyot javuló hazaiak fokozatosan szakították le fáradni látszó vetélytársukat. Támadásban Ughy mellé felnőttek a többiek is, a Sasok első öt találatán testvériesen osztoztak a kezdő csapat tagjai. A legnagyobb sztár persze továbbra is a tarjániak nyolcasa volt, akit ezen az estén szinte szemmel is alig tudtak követni egykori játékostársai. Gyorsan nőtt a különbség, tizenöt, húsz, majd huszonhárom ponttal tartottak előrébb, az utolsó négy percben 15-1-es rohamot produkáló vendéglátók, akiknek védekezéséről mindent elmond az a tény, hogy a vendégek ebben a játékrészben mindössze kilenc pontra voltak képesek. A záró tíz perc elején a Sasok magabiztosan tartották a húszpontos előnyüket. Laczkó Sándor Czakó kipontozódása miatt kénytelen volt megbontani a jól működő gépezetet, a különbség azonban ezután sem apadt. Öt perccel a befejezés előtt Ughy is cserét kért. Megtehette, hiszen többek között az ő nagyszerű játékának köszönhetően a hazai győzelmet ekkor már nem fenyegette semmi veszély. A végére a vendégeknek sikerült ugyan tizenegy pontra megközelíteniük a tartalékoknak is lehetőséget adó házigazdákat, az utolsó szó azonban természetesen az időközben visszaállt Ughyé volt, aki sokadik látványos kosarával beállította a 91-78-as végeredményt.

A Sasoknak ezúttal tízpercnyi jó játék is elegendő volt a magabiztos győzelemhez a második félidőre elfáradó Hódmezővásárhellyel szemben. A hazai gárda teljesítménye korántsem volt hibátlan, de a harmadik negyedben bemutatott védekezés mindenképpen biztató a jövőre nézve. A tarjániak következő találkozójukon, szerdán hat órától az első győzelmüket a hétvégén begyűjtő MEAFC-ot fogadják. Laczkó Sándor: – Ezt a találkozót jó védekezésünknek köszönhetően nyertük meg. A gyengébb első negyed után a másodikban már kezdtünk ébredezni, a harmadik játékrész jó játékával pedig megnyugtató előnyre tennünk szert. Sajnos, a befejezés a kényszerű cserék miatt ismét nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, ennek ellenére nagyon örülök a győzelemnek. További sok sikert kívánok Valaczkay kollégámnak! Valaczkay Győző: – Sajnos az irányítónk, Borbáth Csaba hiányát nagyon megérezte a csapat. Ezen a mérkőzésen megérdemelten nyert a Salgótarján, azonban úgy gondolom, hogy Vásárhelyen mi fogunk győzni.