Hatodik alkalommal adta ki Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Létesítmény és Sport Kht. azt a díjat, amellyel a megyeszékhely legeredményesebb sportolóit kívánta megjutalmazni. A legjobb ifjúsági leány és fiú, felnőtt női és férfi, valamint a legeredményesebb csapat február 8-án, a már megszokott sportbál keretében veheti át elismerését a városi sportcsarnokban. A számtalan beérkezett pályázat és ajánlás közül egy öttagú ítész bizottság választotta ki a 2002-es eredmények alapján az öt kategóriában legeredményesebbnek tartottakat.

Az ifjúsági leányok között Kis-Simon Tünde érdemelte ki a legjobbnak járó elismerést, a Petőfi DSE sífutója az elmúlt esztendőben az országos diákolimpiát és a korosztályos magyar bajnokságot is megnyerte. Kancsulik Ákos edző tanítványa ezzel aranyjelvényes minősítést is szerzett. Jelölt volt még: Czékmán Ágnes (duatlon, triatlon). Az ifjúsági fiúknál népes és erős mezőnyben végzett az élen Pelyhe Dániel. A Salgótarjáni Dornyai SE tájfutója az ifi Európa bajnokságon, rövidtávon ezüstérmet, váltóban ötödik helyet szerzett, hosszú, közép és normál távon megnyerte a korosztályos magyar bajnokságokat, szerzett egy bronzot, míg a diákolimpia fináléjában normál és rövidtávon sem talált legyőzőre. Eredményeivel az ifjúsági és junior válogatott tagja, edzői Telek András és id. Pelyhe Dénes. Jelölt volt még: ifj. Farkas Sándor (vadíjászat), Gál Dénes (sportlövészet), Miklós Péter (atlétika), Petesházi Gergő (kyokushin karate), Vertich Tamás (hegyi-kerékpár).

A legkönnyebbnek tűnt, mégis nehézre sikerült a döntés a felnőtt nők versenyében. A győztes Bekecs Zsuzsa a biatlon országos bajnokságon 7,5 kilométer sprintben, valamint 10 kilométer szabad stílusban is minimális különbséggel lett második a Petőfi DSE színeiben, ugyanakkor februárban egyedüli nógrádiként versenyzett a Salt Lake City-i téli olimpián. Máté Csaba és Földi Kornélia edzők tanítványa 65., illetve 67. helyen zárt az ötkarikás játékokon. Jelölt volt még: Papp Ildikó (atlétika, duatlon). Ugyancsak sok remek eredmény született a felnőtt férfiak közt az elmúlt esztendőben. A felterjesztett eredmények alapján itt Botos László karatéka produkcióját ítélte a legjobbnak a zsűri. A Palócbrot KK versenyzője, Józsa Barnabás tanítványa, két Európa bajnoki ötödik helyezéssel, a magyar bajnokságokon pedig négy második és három harmadik hellyel szaporította érmei számát. Jelölt volt még: Bakos Gergő (hegyi-kerékpár), Kuris Zoltán (karate), Ozsvárt Henrik (duatlon, triatlon), Varga Attila (vadászíjászat), Varga Krisztián (karate).

A csapatsportágak vetélkedésében nem tudott egyetlen győztest hirdetni a bizottság, így a Salgótarjáni Kézilabda Club NB II-es bajnokságot nyerő férfi együttesét (edző: Szabó Attila) és a GloboNet-Salgótarjáni Fekete Sasok csoportjában első-második helyen álló NB I/B-s férfi kosárlabda gárdáját (edző: Farkas Attila) egyaránt elsőként rangsorolták. Jelölt volt még: Határ Motorsport (autósport), Skorpió SE (női teremlabdarúgás). Salgótarjánban immár másodszor megválasztották az év szponzorát is, amely címet 2002-ben a Háromkő Takarékszövetkezet érdemelte ki. A szervezők különdíjat ítéltek ifjabb Simon Attilának, a Salgótarjáni FC ifjúsági korú válogatott labdarúgójának, és a ralikrossz csapatbajnoki címet szerzett Határ Motorsport Egyesületnek. Valamennyi győztes és edzője emlékplakettet kap a február 8-i sportbálon, amelyet vizes gála előz meg a győztesek részvételével az uszodában. Az ifjúságiak 40000, a felnőttek 60000, a csapatok 150000 forint pénzjutalmat vehetnek át a sportbálon.