Napra pontosan alapításának (1901. április 23.) századik évfordulóján emlékezett meg a Salgótarjáni Acél Sportegyesület a város első sportklubjáról, a Salgótarjáni Sportegyesületről, annak is labdarúgó-szakosztályáról. A Kohász Művelődési Központban az egykori és mai játékosokat, vezetőket, valamint szimpatizánsokat Lakatos József, a SKSE egykori szakosztályelnöke, a díszközgyűlés levezetője köszöntötte. A centenáriumi megemlékezés pulpitusán a jelenlegi klubot elnöklő Horváth Gyula mellett Sarló Béla, Salgótarján alpolgármestere, Répássy László megyei sportigazgató, Ferencz Gyula, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnökségének tagja, a megyei szövetség elnöke, Plachy Péter, az Acélárugyár Rt. képviselője, valamint Balla Árpád, a Létesítmény és Sport Kht. nemrégiben kinevezett igazgatója foglalt helyet.
Szemben velük a SSE, a Salgótarjáni Vasas, a SKSE, a SKFC és a Salgótarjáni Acél egykori és mai kiválóságai, vezetői ültek, s hallgatták meg elsőként Horváth Gyula rövid előadását, amelyben nagyvonalakban vázolta az alapítás körülményeit, kitért a labdarúgók legnagyobb sikereire, a Sese-Stécé városi rangadókra, s a klub jelenlegi, nem éppen rózsás helyzetére is. Ünnepi beszéde után Sarló Béla alpolgármester köszöntötte a százesztendős klubot, kiemelve, hogy azon dolgoznak, minél előbb rendeződjön a Kohász-stadion helyzete, illetve az önkormányzat támogatásáról biztosította a klubot. Az acélgyár képviseletében megjelenő Plachy Péter a gyár és az egyesület korábbi igen szoros együttműködését elevenítette fel, hozzátéve: szűkösek a lehetőségeik, de ezen belül igyekeznek segíteni az Acél SE-nek. Harmadikként Ferencz Gyula szólalt fel, aki SBTC játékosként gyakran vendégeskedett a Dolinka aljában. Az ugyancsak alapításának századik évében járó MLSZ vezetői üdvözlő sorainak felolvasása után a szövetség centenáriumi zászlaját nyújtotta át az elnöknek – Nógrád megyében elsőként tehát a St. Acél kapott ilyet.
A díszközgyűlés zárásaként Balla Árpád és Horváth Gyula adott át emlékplaketteket a klub életében meghatározó szerepet betöltő játékosoknak, vezetőknek, aktíváknak: Antal Lajosnak, Bódi Károlynak, Girtl Lászlónak, Horváth Gyulának, Kővágó Károlynak, Kuhl (Csete) Antalnak, Nyerges Lászlónak, Paczolay Jenőnek, Ponyi Imrének, Puskás Lászlónak, Répás Mártának, Szojka Ferencnek és Zólyomi Istvánnak. A megemlékezés állófogadással és kötetlen beszélgetéssel zárult. A centenárium alkalmából megjelent Balás Róbert és Balogh Tibor „Száz év – Sese futball” című könyve, míg a gyűjtőknek féltett relikvia lehet a Sese-forint, az emléklap és a klub korábbi nagy csapatainak képével díszített képeslap.