A leventekorból kiöregedő, a lövészetet továbbra is kedvelő sportemberek a SSE égisze alatt alakították meg szakosztályukat. A labdarúgópálya szomszédságában, 1932-ben felépült lőház és lőtér kiváló körülményeket biztosított a leventék és a sportolók számára egyaránt. A hadisportok a Magyar Országos Véderő Egyesület (MOVE) és helyi szervezetei keretében szerveződtek, innen kapták az irányítást, a támogatást. A SSE sportolók ezért, hol a kék-fehér, hol pedig a MOVE városi egyesületében indultak el a különböző versenyeken.
Az első kiemelkedő siker Décsei Ferenc nevéhez fűződik, aki 1933-ban egy országos versenyen elindulva a II. helyen végzett, s ezzel aranyjelvényes minősítést „lőtt” magának. A lövészcsapat, melynek tagjai közül Papp Ervin, Szlávik Gusztáv, – aki szintén aranyjelvényes, többszörös hadipuska bajnok is volt -, és Mohai János, a városi, megyei, kerületi versenyekről gyakran tért haza győzelemmel. A negyvenes évek legelején tűnt fel ifj. Décsei Ferenc, aki az 1941/42-es Észak-kerületi bajnokságban az ifjúságiaknál és a felnőtteknél is az első helyen végzett. Ezt követően sorra aratta győzelmeit.
A háború után a Szabadságharcos Szövetség jóvoltából szerveződtek a versenyek. 1947-ben Sólya János is feliratkozott az I. osztályú versenyzők közé, a kispuskás kategóriában. Az 1948-as olimpia után az olimpikonok több bemutatót tartottak a vidéki városokban. Az 1949-es salgótarjáni bemutatót követően, amelyen ifj. Décsei Ferenc is lőállásba került, meghívást kapott az olimpiai utánpótlás-keretbe. Azt követően az olimpiára utazó csapatba is bekerült, s a Helsinki olimpián csaknem 70 nemzet sportolói között a 14. helyen végzett.
Időközben a MHS, majd jogutódja a MHSZ teljesen átvette a sportág irányítását, szervezését. A minőségi eredmények elérése mellett nagy gondot fordított a sportág tömegesítésére is. A városi, megyei MHSZ klubokban az acélgyári dolgozók, mint Csapó Lajos, Csapó Lajosné, Bella Gyuláné, Szutor Imre, Soltész Lajos, Molnár István, Környei László, Zsíros Júlia, jó néhány országos bajnoki címet szereztek. A ugyancsak a nagy előd nyomdokain haladva, a kovácsoló gyárból elindulva lett többszörös magyar bajnok, válogatott és olimpikon Katkó Pál.