Nógrád megye 1992. évi legeredményesebb sportolóit köszöntötték tegnap Salgótarjánban, a Karancs Szálló mozaik termében. A bensőséges hangulatú összejövetelen Korill Ferenc, a Nógrád Megyei Közgyűlés elnöke köszöntötte az ünnepelteket. – A munka, az eredmény, az eredmény elismerése az emberi tevékenység fontos, alapvető háromsága – fejtegette az elnök. – Ezúttal azért gyűlt össze a sokadalom, hogy elismerje, megköszönje az áldozatos, magas szintű sporttevékenységet. – Nézzünk ki az ablakon, a nap is kisütött! – folytatta némi pátosszal Jakabházy László, az OTSH elnökhelyettese, majd szívélyes köszöntője után átadta a jól megérdemelt jutalmakat.
Az ünnepeltek nevében Bereczki Brigitta köszönte meg a jókívánságokat. A salgótarjáni Petőfi DSE sífutónőjét hetedszer választották a megye legjobbjává. Tavaly sírollerezésben két Európa bajnoki aranyérmet akasztottak a nyakába, s részt vett a téli olimpián. Az idei év viszont rosszul kezdődött a bajnoknő számára, az idénynyitó sílövő-versenyen elfagytak az ujjai. – Tíz napig feküdtem a kórházban, infúzióval kezeltek, és állandó kétségek között voltam, vajon megmaradnak-e az ujjaim – mondta még mindig megborzongva. – Szerencsére már rendben vagyok. Csütörtökön (azaz ma – a szerk.) edzőtáborba vonulok, készülök, a február 4-15-e között Bulgáriában sorra kerülő világbajnokságra.
Bravó, Brigitta, ez aztán az örömhír! Nem ment rosszul 1992-ben a tarjáni sífutóknak. A felnőtt férfiak között Géczi Tibor vitte el a pálmát, aki a tavalyi téli olimpián minden idők legjobb magyar síelő szereplését produkálta. Utána viszont szegre akasztotta a léceket. Miért? – Ezentúl a család mindenek előtt! – válaszolta. – Az elmúlt években sok időt töltöttem távol szeretteimtől. Az olimpiát még engedélyezték számomra, de megszületett a második gyermekem, s most már be kell szállni a családi vállalkozásba. Pék leszek!
Az erősebb nem képviselőinek két első helyet adtak ki. A másik babérkoszorút Vajvoda Sándor autóversenyző nyakába akasztották. Ő 1992-ben háromszoros országos bajnok. – Ez aztán a kellemes meglepetés – mondta. – A díjammal végre a technikai sportokat elismerték. Elvégre a XX. század végén vagyunk… Elmondta, hogy idén nem a ralikrosszra, hanem a hegyi versenyzésre összpontosít.
A rendkívül csinos Ajkler Zita az ifjúsági korú lányok között bizonyult a legjobbnak. A Salgótarjáni Kohász és Diák Atlétikai SE sportolónője tavaly két ezüstérmet hozott az ifi ob-ról. – Az idén szeretnék bajnokságot nyerni, és kijutni az ifi EB-re – sorolta terveit.
Legjobbjaink közül talán Vlaszács Gábor nevét hallani a legritkábban. A Salgótarjáni Sportlövő Klubnál csendes, ám annál alaposabb munkával érik el a sikereket. Vlaszács háromszoros magyar ifjúsági bajnok. Versenyszáma: lég- és szabadpisztoly. Idén sem kívánja lejjebb adni!
A Viktória SE párbajtőrcsapatának – Székely Zoltán, Szentirmai Ferenc, Pál Gábor, Takács Péter, Bakonyi Tibor, Kovács Attila – elsőségét sokan megkérdőjelezték, mondván: jó, jó, másodikak lettek az ob-n, de nem Salgótarjánban élnek. – Mi az ob-n nógrádi színekért küzdöttünk, s átéreztük, hogy egy egész megye lakossága áll a hátunk mögött! – mondta erre Székely Cérna, aki világbajnok. – E sikernek részese szegény Galba Árpád, aki az UTE-ben oktatott minket a vívás mesterségére, szeretetére. Az ő emlékéért és becsületből, nulla forintért küzdöttük be magunkat a döntőbe. És jövőre aranyérmet akarunk nyerni Salgótarjánnak!