Megtartotta évzáró rendezvényét a salgótarjáni Petőfi DSE síszakosztálya. Az értékelő összejövetelen, a versenyzőkön kívül megjelentek a szülők, s a sízők iskoláinak képviselői is, valamint Horváth Mihály, a megyei sportigazgatóság igazgató-helyettese. Horváth Péter, a Petőfi DSE síszakosztályának elnöke mondott először köszöntőt, majd Czene Gyula társadalmi elnök értékelte a versenyévadot. Megállapította, hogy a szép, de rendkívül nehéz és sokféle képességet igénylő sportágnak továbbra is Salgótarján a legerősebb bázisa az országban. Ezt bizonyítja, hogy ebben az évadban is sikert sikerre halmoztak a Petőfi DSE sportolói, akik négy sportágban: sífutásban, biatlonban, sírollerezésben és szárazbiatlonban versenyeztek.
A havas szezon kissé csonka országos bajnokságán (a légfegyveres biatlon hóhiány miatt elmaradt) összesen 10 arany-, 14 ezüst- és 12 bronzérmet szereztek a tarjániak. Az országos diákolimpiáról hét arany-, négy ezüst- és négy bronzéremmel térhettek haza, így összesen 51 (!) érem jutott a nógrádi megyeszékhelyre. A Petőfi DSE legjobbjai nemzetközi versenyeken is helytálltak, mégpedig a magyar válogatott színeiben. A Madách gimnázium tanulója, Szabó Krisztián tagja volt a síroller világjátékokon ezüstérmes ifjúsági magyar csapatnak, míg a kereskedelmibe járó Kirner Erzsébet a biatlon junior világbajnokságon bizonyította, hogy lövészetben is kiválót tud nyújtani. Az olimpiai reménységek nemzetközi versenyén a szintén madáchos Czene Zsuzsa szerepelt nagyszerűen, s felállhatott a dobogó második fokára. Bogár Edinának ugyanitt az értékes negyedik helyet sikerült megszereznie. A síiskolák nemzetközi versenyén Szolnoki Ádám és Ráduly Dóra nyújtott átlagon felüli teljesítményt.
Az egyesület vezetőinek értékelése szerint az elért eredményekben kiemelt szerepe van a szülőknek, akik folyamatosan munkát és anyagi áldozatot is vállalnak. A városi önkormányzatot is köszönet illeti, mert tudják, hogy a sízőknél színvonalas és eredményes munka folyik, s érdemesek a támogatásra. A Petőfi DSE edzői és vezetői, Vincze István, Vadas István, Földi László és Horváth Péter (akik tevékenységüket társadalmi munkában végzik) országszerte ismertek szakértelmükről. Mindenképpen indokolt azonban a fiatal edzők bekapcsolása a sí utánpótlás nevelésbe. Az egyesület eredményeiben a sízők iskoláinak is jelentős érdemei vannak. Az egyesületnek tovább kell bővíteni ezen iskolákkal a kapcsolatot. Az OTSH Nógrád megyének és az anyaiskolának, a Petőfinek adott különdíja vagy a város polgármesterének fogadása bizonyára további erőfeszítésre serkenti e szép téli sport művelőit – mondotta az elnök.
Természetesen szó esett az évzárón a jövőről is. A Petőfi DSE továbbra is kiemelt feladatának tekinti a legkisebbekkel való foglalkozást, a tehetségek feltárását és versenyeztetését, a nemzetközi megmérettetéseken való részvétel feltételeinek megteremtését. Horváth Mihály sporttanácsnok, a megyei sportigazgatóság elnökhelyettese elmondta, hogy tapasztalatai szerint Nógrád megyén kívül is elismerést váltanak ki a tarjáni sízők sikerei, melyek elsősorban a kitartó szorgalomnak és a példás szervezettségnek köszönhetők. A Petőfi DSE vezetése az összejövetel végén megjutalmazta valamennyi sízőjét, s egy-egy díszes serleggel ajándékozta meg a három legeredményesebb versenyzőjét, Szabó Krisztiánt, Kirner Erzsébetet és Czene Zsuzsannát, akik nemzetközi versenyeken is eredményesen szerepeltek.