Az egyik legősibb sport Salgótarjánban. Az Acélgyári Tiszti Casinóban néhány tisztviselő már az 1890-es években megismerkedett ezzel a kitartást, rendkívüli szorgalmat igénylő sportággal. A vívás iránt érdeklődőket a losonci 25-ösök laktanyájából hetenként kétszer idelátogató oktatótisztek tanították, majd néhány fővárosi vívómester irányításával 1980-ban vívóakadémiát szerveztek. A Reményik Károly vezette társaság ezek után kedvet kapott ehhez a sportághoz.
A második, s immár véglegesnek mondható, s mind máig tartó fellendülés Tarjáni Károly nevéhez fűződik a negyvenes évek második felében. A szakosztály alapító tagjai közé számítható Bene Péter, Hadady Rudolf, Matz Ferenc, Nagyváthy László, Radnóti László a neves sportriporter, Füreder Gábor. Pár év múlva a lányok is kedvet kaptak a víváshoz, akik közül említést érdemel Kovács Éva, Füreder Mária, a Hagara-lányok, Grusz Katalin, Bagyinszki Zsuzsanna. Képesített vívóedzőjük Faragó János volt, akit később Füreder Gábor követett. A szakosztály első I. osztályú minősítésű vívója Kovács Éva lett, vezetésével jutott el a női tőrcsapat 1962-ben az OB II-be.
A megyei, kerületi, vidéki sikerek, országos vidékbajnoki címek – Buchinger György 1963 és 1965, majd Vertich Tamás 1972 -, elnyerését követően 1976-ban a női tőrcsapat feljutott az OB I-be. A feljutást megelőzte egy újabb női tőrvívó tehetség, Oláh Krisztina igen jó szereplése, aki 1967-től 1982-ig I. osztályú minősítéssel rendelkezett. Ugyancsak OB I-be jutott 1984-ben a Kurucz Gyula, Szilágyi Tibor, Szentgyörgyvölgyi Ákos, Nyírő János, Rakovszki Gyula felállású férfi tőrcsapat is.
A szakosztály a fiatalon elhunyt Galba Árpád versenyző és edző emlékére 1989-től vívóversenyt rendez. Az OB I-es szereplés közben másokat is a jó eredmények elérésére ösztönzött, így 1990-ben a nem egészen salgótarjáni összetételű párbajtőrcsapat: Andó Norbert, Szegő Krisztián, Pál Gábor, Kovács Attila, Szentirmai Ferenc, Pilhál György szintén kivívta az OB I-ben való szereplés jogát. E sportág a három OB I-es csapattal jelenleg a megye és természetesen a SKSE legeredményesebb szakosztálya volt, mert 1991. május 7.-től Viktória Salgótarjáni Vívó Egyesület néven önálló sportklubként folytatja tovább működését.