Ismeretes, hogy a NB I-es férfi kosárlabdacsapat kivált a SKSE-ből, és a közelmúltban megalakult a Salgótarjáni Kosárlabda Klub. Az új egyesület elnökévé Dombi András üzletembert választották. Az elnök neve nem ismeretlen a nógrádi sportkedvelők számára, hiszen maga is több évig kosárlabdázott a hatvanas évek végén, a hetvenes évek elején. Később munkája nem engedte, hogy aktívan sportoljon, ettől kezdve sportvezetőként tevékenykedett. Tagja volt a STC és a megyei kézilabda szövetség elnökségének, majd 1980-tól tíz éven keresztül ő volt a megyei nehézatlétikai szövetség elnöke.
– Mi tette szükségessé az önálló kosárlabdaklub megalakulását? – kérdeztük. – A sportmenedzselést a régi módszerekkel többé nem lehet megoldani, a mamutegyesületek ideje lejárt. Ezek romjain országszerte sorra alakulnak az egyszakosztályos klubok. Ezekhez a szponzorok is kedvezőbben viszonyulnak, mert pénzük felhasználása könnyebben nyomon követhető. Ugyanígy van ez Salgótarjánban is. Szerencsére a kosárlabda világszerte rendkívül népszerű, mert látványos, gyors, izgalmas teremsport. A kedvező helyzetet ki kell használnunk. Ugyanakkor kényszerítve vagyunk az eredményes szereplésre, mert csak ebben az esetben tudunk megfelelő szintű szponzorálásra szert tenni. – Hogyan lett Ön a klub elnöke? – A közelmúltban a csapathoz közel álló személyek felkértek, hogy legyek tagja az új összetételű elnökségnek. Elnöki beosztásról akkor még nem volt szó. Viszont a megalakult új elnökség tagjai engem javasoltak. Hosszan elgondolkodtam, mert az ilyen szerepkörökben sok a feladat, a kellemetlenség, viszont annál kevesebb a sikerélmény. A kosárlabda ügye azonban számomra fontos, ezért vállaltam el végül az elnöki posztot.
– Milyen célokkal vágnak neki a következő bajnokságnak? – Szeretnénk feljutni a NB I A csoportjába. Ennek érdekében meg kell teremtenünk a követelmények és a prémiumrendszer összhangját. Ahhoz, hogy a játékosoktól követelni tudjunk, a szerződéseket az új helyzethez igazodóan pontosítani kell. Ma már senkitől sem várható el, hogy ezen a szinten pusztán szerelemből játsszon. Az új szerződések megkötése most van folyamatban. – Mennyi pénzre van szükségük egy bajnoki évben? – Erre csak hozzávetőleges választ tudok adni, hiszen most készítjük még a költségvetést, és a kiadások mértékét jelentősen meghatározzák a játékosokkal kötött szerződések. Egy ilyen szintű szakosztály éves kiadásai 6-8 millió forintot tesznek ki. – Ennyi pénz összejön? – Ha a régebben futó szerződések összegei mellett az újabb ígérvények realizálódnak, akkor a legszükségesebb kiadásainkat fedezni tudjuk, de a jelenlegi gazdasági helyzetben egyetlen vállalkozásnak sincs életbiztosítása. Ugyanakkor tudjuk, hogy a szponzorálás mértéke nagymértékben függ a csapat eredményes szereplésétől. Ha jól menetelünk céljaink felé, akkor több támogatót tudunk mozgósítani.
– Szakmai dolgokba az elnökség mennyire kíván beleavatkozni? – A legcsekélyebb mértékben sem. Edzőnket, Tatár Istvánt a tavalyi eredmények igazolják. Jó kezekben van a csapat. – Sikerülnek az erősítések? – A csapaton belül, az elérendő célok érdekében, szerkezeti változásokat kell végrehajtani. Irányítóra és magas középjátékosra van szükségünk. Ennek, valamint anyagi lehetőségeinknek megfelelően nézünk szét a játékos piacon. Tóth Ádám már a mi játékosunk. A honvédos Balogh György az augusztusi, zalaegerszegi ifi EB után csatlakozik a csapathoz. A délszláv center, Sinisa Radonjic viszont a héten már a csapattal edzőtáborozott, szerződtetésére tüzetes orvosi vizsgálat után kerül sor. – Mérkőzéseiken ismét szűk lesz a sportcsarnok? – Reméljük, hogy igen. Ehhez azonban mindenben, de elsősorban látványos és eredményes játékkal, ki kell szolgálnunk a salgótarjáni közönséget.