Csaknem 80 centis hó, ragyogóan megmunkált pálya, látszólag céltalanul rohangáló gépek. A versenyzők felkészültsége mellett ezek befolyásolták a hét végén, Galyatetőn megrendezett serdülő sílövő országos bajnokság eredményeit. Ugyanis a február 25-én kezdődő junior sílövő világbajnokság előkészületei, magyar bajnokság ide vagy oda, gőzerővel folynak. Sikerül-e a vb-re mindent a terveknek megfelelően világszínvonalon biztosítani? Ebben úgy tűnik, csak a legoptimistábbak bíznak! A serdülők biatlon bajnokságát mintegy főpróbaként is megrendezhették volna, de nem ezt tették. A vb-n közreműködő bírák ugyan csaknem teljes létszámmal jelen voltak, feladatuk azonban jószerével a csinos egyenoverall átvételére szorítkozott. A magyar bajnokságot a szokásos módon, elektromos időmérés helyett kézi méréssel, a közönség tájékoztatásának mellőzésével bonyolították le. A versenypályát kirándulók, a keményre döngölt „lefeléket” szemfülesen megneszelő sízők és szánkózók lepték el, mellesleg a speciális munkagépek szinte megállás nélkül dolgoztak.
A fentiek bizonyára valamelyest befolyásolták az eredményeket is. Talán nem véletlen, hogy a szokásosnál többen tévesztettek pályát, sőt olyan versenyző is volt, a tarjáni Wendler Béla, aki az egyik legkritikusabb szakaszon egyenesen a Magyar Sí Szövetség főtitkára által vezetett gépóriással találta szembe magát. Mások számára a szövetségi síház farkaskutyája jelentett harapással párosuló akadályt. A zimankós hideg, mínusz 12 fok, megritkította a mezőnyt, többeket is feladásra kényszerített, ám a kedvezőtlen körülmények ellenére, különösen a vasárnapi szikrázó napsütésben, szépszámú szurkolósereg gyönyörködött a küzdelmes és látványos versenyekben. Ezúttal is bebizonyosodott, hogy a magyar sísport egyik jelentős fellegvára Salgótarján, a Petőfi DSE fiataljai mind a három versenynapon az élbolyban végeztek. Különösen örvendetes, hogy a petőfisek lőeredménye számottevően javult, s már a legkisebbek is képesek nulla hibát lőni.
Az ifi II-ben versenyző Wendler Béla évek óta kitűnően lő, nem véletlen, hogy a mostani egyéni és csapataranyérme, a sprint és váltóezüstérme után megkapta a Magyar Sí Szövetségtől a „Legjobb magyar reménység” különdíját. Legtöbb aranyérem az ifi II-es Horváth Ágnesnek jutott, aki két egyéni és két csapataranya mellett, az egyre erőteljesebben fejlődő Lengyel Ágotával és Bekecs Zsuzsával, a váltó győzelmét is megszerezte. A 9 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzérem és számos értékes helyezés nem akármilyen fegyvertény, és a Petőfi DSE edzőinek, Vincze Istvánnak, Vadas Istvánnak, Földi Lászlónak, Horváth Jánosnak és Imrich Jánosnak munkáját dicséri.