A terembe lépve szokatlan látvány tárul szemünk elé. A kánikulai hőség ellenére egy csoport alaposan beöltözött, fehér ruhás, sisakos fiatal a külvilággal mit sem törődve, serényen dolgozik. Mozdulataik nyomán csattannak a pengék, lépteik alatt szinte döng a pást. Egy edzés kellős közepére toppantunk be a SKSE vívói közé. Miután becsülettel elvégezték az előírt technikai anyagot, végigskálázták a számtalanszor gyakorolt fegyverforgatási pózokat, kivonultak a teremből, hogy amúgy levezetésképpen lefussanak néhány kört odakinn a zöldben. Ezt a szusszanásnyi időt használjuk fel, hogy szót váltsunk a két edzővel, Gasparin Jánossal és Horváth Attilával, mi újság a csapat háza táján.
– Szakosztályunk jelenleg az országban működő ötvenhat klub közül a tizenharmadik helyet foglalja el a rangsorban – válaszolja első kérdésünkre Horváth Attila. – A nyáron más sportágakhoz hasonlóan nálunk is kisebbfajta holt idény volt, versenyzőink a megérdemelt vakációjukat töltötték. Ám augusztus elsejével ismét visszatért minden a régi kerékvágásba. Jelenleg az alapozási időszaknál tartunk, a napi kétszer kétórás foglalkozások anyagában az erőt, állóképességet fejlesztő gyakorlatok kapják a főszerepet. Szeptember közepén térünk rá a finomabb részére, a technikai jellegű edzésmunkára…
A közelmúlt eredményeiről már Gasparin János számol be. – Az 1987-88-as bajnoki idényben szakosztályunk versenyzői hatvanhat erőpróbán vettek részt. Ötvenszer voltak érdekeltek egyéni döntőben, s ebből hat első, öt második és öt harmadik helyezést sikerült elcsípniük. A felnőtt OB I-ben szereplő Gasparin Zsuzsanna, Kenessey Katalin, Kékesi Andrea, Kubovics Zita, Somogyi Éva összetételű női tőrcsapatunk a hetedik helyen végzett. Férfitőrözőink megnyerték a másodosztályú csapatbajnokságot, így idén már ők is a legjobbak között szerepelnek. Egyéniben a felnőtt vidékbajnokságon Cserényi Zsolt nem talált legyőzőre, Priol Gábor két nemzetközi kadettversenyen is döntőben szerepelt. Priol a serdülő országos bajnokságon is a legjobbak között szerepelt, teljesítményével felállhatott a dobogó második fokára. Ifjúsági fiútőr csapatunk az országos bajnokságon, a hetedik helyen végzett.
– Hogyan alakul a közeljövő versenyprogramja? – Október elsején lépnek először pástra versenyzőink Csepelen, egy nemzetközi kadettversenyen. Ezt követően Moszkvába utazunk tíznapos edzőtáborozásra, majd október 29-30-án hazai környezetben a Galba Árpád emlékversenyen veszünk részt. A programban azután egy Krakkóban és egy Berlinben megrendezésre kerülő nemzetközi minősítő verseny következik. – Mik a célkitűzéseik az új idényre vonatkozóan? – Női tőrcsapatunktól a korábbihoz hasonló tisztes helytállást várunk, a férfiaktól pedig azt, hogy ne átszállójegyet váltsanak az OB I-ben. Egyénileg minimálisan három felnőtt első osztályú szintet, az utánpótlásnál pedig négy-öt aranyjelvényes eredményt várunk. Emellett hosszútávú célkitűzésként szeretnénk meghonosítani Tarjánban a női párbajtőrt. Sokat teszünk a szakosztály folyamatos erősítése érdekében. Jelenleg azon fáradozunk, hogy a máshová elszármazott egykori versenyzőinket hazacsábítsuk, hogy velük kiegészülve be tudjunk törni a szűkebb hazai élmezőnybe…